Kalabalıklardan uzak bir sığınak...

Kelebekler Vadisinin güneyinde yer alan sessiz Faralya Köyünde yorgunluğunuzu atacağınız sıcak bir yuvadır Mandarin & Mango Otel.

Bu sesiz yuvaya sadece 9 km. uzaklıkta Türkiye'nin en çok fotoğraflanan Ölüdeniz sahili bulunmaktadır. Hareketli liman şehri ve alışveriş merkezi Fethiye 21 km, Dalaman havalimanı ise 80 km. mesafededir.

Mandarin & Mango Otele kırsal konumuna rağmen özel araç kullanımı gerektirmemektedir. Köyde taksi hizmeti ve dönemlere göre günde 3 ile 9 arası değişen Kabak/Faralya/Ölüdeniz/Fethiye minibüs seferleri mevcut olup, size kapınızın önünden hizmet vermektedirler.

Mandarin'e yakın farklı tercihlere hitap eden ancak hepsi doğallıklarını koruyan plaj alternatifleri bulunmaktadır; Kıdrak plajına araç ile 10 dk. da ulaşabileceginiz gibi, yine 10 dk araç ve 55 dk. yürüyüş ile Kabak plajına ulaşabilmektesiniz. Kendilerinden emin olan yüzücü ve yürüyüşçülere ise 30 dk. yürüyüş mesafesindeki Aktaş plajı önerilir. Bakir ve tertemiz plajlarımıza yapacağınız yürüyüşler size eski Likya yolu ve yemyeşil doğası ile başlıbaşına keyif sunacaktır.

Tarihi mekanları sevenler için; mübadele döneminin önemli izlerini taşıyan "hayalet köy" Kayaköy'ü, kültürel zenginliğini ilk bakışta hissedeceğiniz antik şehirler Kadyanda, Tlos, Xantos, Pınara gibi büyüleyici tarihi yerleri içine alan çok şeçenekli günlük turlar yapabilirsiniz.

...yine de ulaşması kolay

Mandarin & Mango Boutique Hotels

Faralya-Uzunyurt, Oludeniz-Fethiye, Mugla, Turkiye

(0090) 252 642 1002

mail@villamandarin.com