Karada ve Denizde Yaratıcı Fotoğrafçılık

2019'de, 3 - 10 Haziran

Özel fotoğraf haftalarımız; büyüleyici kara ve deniz manzaraları ile değişik konularda ilginç kareler yakalarken, fotoğrafı daha iyi anlamak ve tekniğini geliştirmek isteyenler içindir.

Turlarımıza eğitim danışmanlığı, ticari kariyerini noktalayarak yakın zamanda emekli olan ancak fotoğrafa olan tutkusu devam eden Nicholas Fischer tarafından yapılacaktır. Nicholas’ın fotoğraf kariyerine bir kaç örnek vermek gerekirse; Boeing, Royal Horticultural Society, Allied Breweries ve Janet Reger gibi prestijli müşteriler ile çalışmakla kalmamış; Design Centre London, Barbican Gallery, Chelsea ve Hampton Court Çiçek Show'larında çalışmalarını sergilemiştir. Belkide en önemlisi, fotoğraf bilgisini ve tutkusunu paylaşma tecrübesini edindiği, Nottingham ve Manchester Metropolitan Üniversitelerinde yarı zamanlı fotoğraf eğitmeni olarak çalışmasıdır.

Fotoğraf paketimiz; Mandarindeki konaklama ücretine ek olarak kişi başı €130.-‘luk ödeme ile hepsi değişik konuda beş tam günlük eğitimi ve bir serbest tatil gününü kapsar. Ders günleri, sabah saat 9:30'da seçilecek konuya dair kısa bir fotografik ön bilgilendirme ve saat 10:30 gibi bazen yürüyerek bazen minibus ile çalışma alanina çıkış yapılırak başlar. Mandarin'e 16:30'da geri dönüş ve beş çayı ikramları ile soluklandıktan sonra , gün içinde çekilen fotoğraflar ile ilgili değerlendirme görüşmeleri için saat 18:00'de tekrar bir araya gelinir ve bu görüş paylaşımları akşam yemeği süresince de devam eder.

Seçilen konuların kapsamları:

Gerekli teknik donanım: Manuel olarak da kullanılabilen dijital fotoğraf makinası, basit bir tripod ya da kamera desteği ile polarize filter, yürüyüşler için uygun ayakkabı.

Ekim ayı Fotoğraf Haftamız, Türk Mutfağı Haftamız ile aynı haftaya denk gelmesi nedeni ile bu programlara katılmak isteyen çiftlerden birisi fotoğraf dersine diğeri ise yemek pişirme programına katılabilir.

Rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz.

2019'deki bütün turlarımızı bölge seyehat acentamız Siper Tur (Türsab no. 3227) organize etmektedir.