Mandarin & Mango Butik Hotel'de Tango Haftaları

2019'de, 3 - 10 Haziran.

Güney Batı Türkiye Tango dansını öğrenmek için ilk akla gelen yer olmayabilir, ancak Eray Çavdarlı'yı tanımamız nedeni ile 2015 de Mandarin ve Mango'da bu olanağı misafirlerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Eray’ı, ortak bir arkadaşımız vasıtası ile tanıdık ve onun müzik ile dansın her türlü şekline karşı duyduğu ilgi ve coşku, bizi hemen kendisine çekti. Viyana'da büyümüş ve eğitimini orada görmüş olması; ilk bakışta onun vals'e düşkün olduğu kanısını yaratabilir, fakat onun gerçek tutkusu Latin dansları ve özellikle Tango'dur. Gastronomi danışmanlığı ile okullarda, üniversitelerde ya da özel olarak çeşitli seviyelerde Tango ve Salsa dersleri vererek kariyerinde bunları birleştirebilen Eray; Mandarin ve Mango Butik Hotelin özgün ortamında küçük tatilci grupları ile Tango'ya olan tutkusunu paylaşmaktan heyecan duyuyor.

Özel Tango Haftalarımız; katılımcıların teknik becerilerini ilerletmek, bu dansın kültürel ve spritüel kökenini anlamaları ile doğal olarak sadece müzik ve hareketin keyfini çıkarmak için tasarlanmıştır. Kurs haftası boyunca gün içinde, otelin sakin çevresinden ve olanaklarından yararlanabilecek, havuz başında dinlenebilecek veya yakındaki etkinliklerin keşfedilebileceği bolca zaman bırakan atölye çalışmaları sabahları 9:30 ile 11:00 saatleri arasında beş gündür. Atölye çalışmalarımız Mango stüdyo alanında olacaktır.

Buna ek olarak; katılımcılar, müzik ve dansın keyfini çıkarırlarken yeni becerilerini uygulama olanağı bulabilecekleri akşam yemeği süresince ve sonrasında devam edecek olan üç adet Tango dansı akşamı milonga gecesi yaşayacaklardır. Bu tatil programı için konaklama ücretinizin üstüne sadece kişi başı €175.- eklenecektir.

Lütfen müsaitlik durumu ve rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz.

Program

Pazartesi:
Geliş günü, ev sahiplerini ve diğer konukları tanımak için samimi bir akşam yemeği.
Salı:
Sabah Atölyesi: Arjantin Tangosunun tarihi ve spritüel anlamı, kendi ekseni etrafında ve eş ile dansta dengeyi sağlama vücudu doğru pozisyonda tutmayı öğrenme ve basit adımlarla (kısa ve uzun) dans
Çarşamba:
Sabah Atölyesi: Eş'i takip ve eş'e önderlik yapmanın tangodaki önemi, eş ile temel adımlarla yürüme, altılı adım öğrenme ve pratiğini yapma ve akşam yemeği sonrasında milonga (dans gecesi)
Perşembe:
Sabah Atölyesi: Eş ile birlikte temel adımlarla kombinasyon çalışması, sekizli adım gruplarının kombinasyonunu öğrenme, grup kombinasyonu ile bayanlar için çapraz geçişleri çalışma.
Cuma:
Serbest gün Akşam yemeği ve sonrasında milonga (dans gecesi).
Cumartesi:
Sabah Atölyesi: Temel adım ve dönüşler ile kolay figür çalışması, her iki tarafa dönüş kombinasyonlarının pratiği.
Pazar:
Sabah Atölyesi: Müzik ile birlikte serbest hareketlerde yaratıcılıği ön plana çıkarma ve akşam yemeği sonrasında milonga (dans gecesi).
Pazartesi:
Tatlı vedalasmalar ve otelden çıkış.

Rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz.

2019'deki bütün turlarımızı bölge seyehat acentamız Siper Tur (Türsab no. 3227) organize etmektedir.